W tym artykule dowiemy się jak w prosty sposób dodawać strony. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak edytować i modyfikować dostępne dla stron opcje kliknij tutaj, a jeśli chcesz wiedzieć jak usuwać strony klinij tutaj.

Dodawanie strony

Żeby dodać nową stronę należy wybrać z menu bocznego sekcję “Strony” poprzez najechanie myszką lub kliknięcie. Z podmenuwybieramy “Dodaj nową”. Po kliknięciu pojawi się ekran edycji strony(ten ekran jest taki sam dla nowej i już istniejącej strony, z jedną różnicą – przy nowych stronach mamy przycisk “Opublikuj”, który zapisuje i publikuje stronę, a przy już istniejących “Zaktualizuj”, który zapisuje i publikuje wprowadzone przez nas zmiany). Na ekranie edycji wprowadzamy tytuł strony oraz jej treść w odpowiednich polach, po czym naciskamy przycisk “Opublikuj”. Strona została dodana. Cały proces prezentujemy na filmie poniżej.

Aby dodana przez nas strona była widoczna dla użytkowników, trzeba ją dodać do menu chyba, że dodaje się tam automatycznie (Zarządzanie menu), ustawić jako stronę startową (ustawienia czytania WordPress) lub zrobić to w inny sposób na co pozwalają niektóre motywy, np Twenty Seventeen.

Jak edytować stronę przeczytasz tutaj.

Jak usuwać stronyprzeczytasz tutaj.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.