Zarówno wpisy jak i strony w bloku “Opublikuj” posiadają opcję “Dostępności”, którą dokładnie omówimy w tym artykule.

Dostępne opcje

Domyślnie z prawej stronyekranu na samej górze znajdziemy opcję “Dostępności” w bloku “Opublikuj”. Na grafice poniżej można zobaczyć to na przykładzie ekranu dodawania nowego wpisu.

Po kliknięciu w przycisk “Edytuj” powinniśmy zobaczyć opcje takie jak poniżej.

Na stronie i we wpisie mamy do wyboru 3 warianty dostępności:

  • publiczne,
  • zabezpieczone hasłem,
  • prywatne.

Dodatkowo wpis ma czwarty wariant przy publicznej dostępności postów – . W widoku stronynie zobaczymy tego wariantu.

Publiczne

Ta opcja jest domyślna. Strona/wpis jest wtedy widoczna dla każdej osoby odwiedzającej niezależnie od tego czy jest zalogowana. Wpis wyświetli nam się na naszej stronie blogowej z wpisami, lub innej, na której zdecydowaliśmy się wyświetlamy aktualności.

Posty przyklejone

W przypadku wpisów mamy dodatkową opcję 

Ponadto posty przyklejone wyróżniają się na liście wszystkich dodanych wpisów. Obok nazwy mają odpowiednią adnotację, tak jak “Wpis 1” poniżej.

 

 

Zabezpieczone hasłem

Jeżeli ta opcja jest włączona i ktoś chce wyświetlić stronę lub wpis musi znać hasło dostępowe. Hasło ustalamy podczas zaznaczania tej opcji. W okienko, które się pojawi wpisujemy hasło w okienko. Możemy je edytować w dowolnej chwili. Nie jest ono specjalnie chronione i może zobaczyć je każdy użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami w panelu administracyjnym w widoku edycji posta.

Od tej pory tylko osoba, która zna hasło będzie mogła zobaczyć ten wpis. W motywie 

Prywatne

W tym przypadku strona lub wpis jest widoczna tylko dla użytkowników zalogowanych, o randze Redaktor lub Administrator (również tylko oni widzą go na liście wpisów). Może to być dobre narzędzie do komunikowania się z zespołem redakcyjnym na naszej stronie/blogu. W motywie 

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.