W WordPressie wszystkie dodane wpisy możemy w dowolnym momencie edytować. Jak to zrobić?

Wystarczy, że w menu po lewej stronie najechać myszką na zakładkę “Wpisy” a od razu wyświetli się okienko, w którym trzeba wybrać w opcję “Wszystkie wpisy”. Dzięki temu zostaniecie przekierowani na stronę z listą wszystkich dodanych wpisów na Waszej stronie internetowej. Będzie to wyglądało tak:

Kiedy najedziecie myszką na interesujący Was tytuł, zaraz pod nim wyświetlą się wszystkie akcje jakie można wykonać w obrębie wpisu. Wybieracie “Edytuj” i po chwili znajdujecie się na stronie gdzie możesz edytować wpis.

Przywracanie poprzedniej wersji wpisu

Jeśli w trakcie edycji wpisu popełniliście jakiś błąd i zdążyliście kliknąć “Zaktualizuj” nie musicie się martwić! WordPress umożliwia przywrócenie poprzedniej wersji wpisu. Chcecie wiedzieć jak to zrobić?

Po prawej stronie w okienku z opcjami publikacji mamy możliwość przeglądania wersji danego wpisu. Klikamy “Przeglądaj” i…

teraz za pomocą zamieszczonego na górze suwaka możecie przeglądać wersje wpisu. Po lewej stronie podświetlonej na kolor czerwony znajduje się treść i tytuł poprzedniej wersji, a po prawej stronie podświetlonej na kolor zielony znajduje się obecny tytuł i treść wpisu. Jeśli poprzednia wersja bardziej Wam się podoba wystarczy suwak przesunąć w lewo i kliknąć w niebieski przycisk “Przywróć poprzednią wersję”. Teraz pozostało nam tylko kliknąć “Zaktualizuj”. Gotowe!

Poniżej znajdziecie prezentację wideo aby zobaczyć jak edytować i przywracać wersje wpisów krok po kroku 🙂

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Ola Winiszewska
O autorze
Tak zwana "Pani od SEO". Próbuje nam wmówić, że zna samego Wujka Google, który zdradził jej wszystkie sekrety dotyczące jego algorytmu. To dzięki niej na strony i blogi naszych klientów regularnie wędrują świetne teksty. W trakcie pracy wciąż podśpiewuje "Internety robię Imponuje Tobie!". Po pracy zamienia się w YouTuberkę Fryzjerkę oraz kochającą Mamę :)