Instalacja wtyczki z repozytorium WordPress’a

Aby zainstalować wtyczkę musimy kliknąć w przycisk “Dodaj nową”, który znajduje się obok tytułu zakładki z wtyczkami (1.) lub kliknąć w link “Dodaj nową” który znajduje się w rozwiniętym submenu zakładki z wtyczkami (2.)

 

Po kliknięciu w zakładkę “Dodaj nową” otworzy nam się zakładka z wyborem wtyczki do zainstalowania.

Aby zainstalować wtyczkę wpisujemy jej nazwę w polu tekstowym (1.) i naciskamy klawisz ENTER. Zostanie wyszukana wtyczka po wpisanej nazwie.

Możemy również zainstalować wtyczkę z sekcji polecanych wtyczek (3.) klikając przycisk “Zainstaluj teraz”, który znajduje się w karcie informacyjnej wtyczki.

 

Po wpisaniu nazwy wtyczki i kliknięciu ENTER ukaże się nam ekran listy dostępnych wtyczek do zainstalowania. Moja wpisana fraza to “GDPR Simple Notification”.

 

Jak widzimy na powyższym filmiku, po instalacji i kliknięciu “Włącz” zostajemy przekierowani do ekranu zainstalowanych przez nas wtyczek. Dodatkowo w pasku po lewej stronie pokazała się nowa opcja związana z zainstalowaną wtyczką o nazwie “Cookie notification”. Teraz wystarczy kliknąć zakładkę wtyczki, skonfigurować ją i wszystko jest OK.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Mateusz Grzybowski
O autorze
To on całymi dniami tworzy jakieś szlaczki, z których wychodzą później strony, czy programy. W życiu kieruje się domeną "dziwne, u mnie działa...". Codziennie konwertuje kawę na kod - to pewnie przez niego w firmie kawa tak szybko schodzi ;) Po pracy lubi zajmować się pracą ;)
Kategorie: