W tym artykule zajmiemy się omówieniem przeznaczenia poszczególnych sekcji paska narzędzi w panelu administracyjnym.

Pasek narzędzi wygląda inaczej w widoku panelu administracyjnego i w podglądzie strony kiedy jesteśmy zalogowani (zależnie od treści, które przeglądamy pojawiają się nowe przyciski).

Pasek narzędzi w panelu administracyjnym

pasek narzędzi w panelu administracyjnym

Pasek narzędzi to górna część panelu administracyjnego. W widoku administratora (poprzedni zrzut ekranu) znajduje się 5 przycisków:

 1. Przycisk z logo WordPress – jest to przycisk posiadający linki z użytecznymi informacjami. Po najechaniu rozwinie się menu z jego zawartością.ikonka WordPress
  Zakładka “O WordPressie” przeniesie nas do stronyz informacjami na temat WordPressa. Znajdziemy tam dane o aktualnej wersji, z której korzystamy – zakładka “Co nowego”. Możemy tu również przeczytać o autorach WordPressa, licencji, na której działa oraz prywatności. Niżej znajdziemy kilka użytecznych linków kierujących na stronę główną, stronę wsparcia, dokumentacje, czy forum z uwagami.
 2. Przycisk z nazwą strony z ikoną domu

  Jest to przycisk linkujący do naszej stronyinternetowej. Na przykładowym zdjęciu mamy stronę nazwaną “Nazwa strony”.
 3. Przycisk do aktualizacji

  Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do strony “Aktualizacje”. Obok przycisku wyświetlana jest liczba mówiąca nam o ilości elementów, które wymagają aktualizacji. Przeczytaj więcej o sekcji aktualizacje.
 4. Przycisk do zarządzania komentarzami – pozwoli nam szybko przejść do sekcji zarządzania komentarzami. Przeczytaj jak zarządzać komentarzamiw WordPress.
 5. Przycisk “Dodaj”

  Służy do dodawania różnego rodzaju treści. Po naciśnięciu przeniesie nas do widoku dodawania nowego posta.

  Po najechaniu na przycisk zobaczymy menu, takie jak widzimy na zrzucie ekranu z lewej strony. Za pomocą tego przycisku możemy więc dodać poza zwykłym wpisem, medium, stronę i użytkownika. Przeczytaj jak dodawać wpisy na swoją stronę. Przeczytaj jak dodawać stronę.
 6. Przycisk użytkownika przycisk użytkownika WordPress
  Po kliknięciu przejdziemy do ustawień użytkownika. Po najechaniu możemy się wylogować. Przeczytaj więcej o zarządzaniu użytkownikami.

Pasek narzędzi na stronie

Pasek narzędzi podczas przeglądania stronyWordPress wygląda nieco inaczej niż w widoku administratora. Jak widać na zrzucie ekranu poza znanymi już nam funkcjami dochodzą nowe.

 1. Przycisk z nazwą strony i ikonką kokpitu – jest to zmieniona wersja przycisku, który widzimy w panelu administracyjnym. Tym razem przycisk posiada nieco więcej funkcji. Jego naciśnięcie przeniesie nas do panelu administracyjnego (do widoku kokpitu), zaś po najechaniu zobaczymy inne opcje. Pierwsza z nich – “Kokpit” – przeniesie nas do widoku kokpitu (ta sama akcja co po kliknięciu). Druga – “Motywy” – przeniesie nas do widoku motywów WordPress (przeczytaj jak zmieniać motywy na swojej stronie WordPress). Trzecia – “Widgety” –  przeniesie nas do sekcji administracyjnej służącej do zarządzania widgetami na naszej stronie (przeczytaj jak zarządzać widgetami). Czwarta –“Menu” – przeniesie nas do strony(przeczytaj jak zarządzać menuWordPress), w której zarządzamy zawartością menu.
 2. Przycisk “Personalizacja” przenosi nas do specjalnego narzędzia do zmiany wyglądu naszej strony.
 3. Przycisk “Edytuj stronę” (jeżeli przeglądamy stronę), “Edytuj wpis” (jeżeli przeglądamy wpis) przenosi nas do widoku, w którym możemy edytować daną stronę lub wpis (przeczytaj jak dodawać i edytować strony).

Wyłączanie paska narzędzi na stronie WordPress

Jeżeli chcemy możemy wyłączyć pasek narzędzi na stronie internetowej (będzie on wciąż widoczny w panelu administracyjnym). W tym celu należy nacisnąć przycisk użytkownika. Zostaniemy przeniesieni do widoku zarządzania naszym kontem.

wyłączanie paska narzędzi WordPress

Aby wyłączyć pasek narzędzi wystarczy odznaczyć opcję “Pokazuj pasek narzędzi podczas przeglądania witryny” (zobacz zrzut ekranu powyżej). Gotowe!

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.
Kategorie: