Sekcja personalizacji służy do dostosowania udostępnionych przez motyw ustawień strony pod własne potrzeby. Możemy dokonać zmian począwszy od kolorów tła, a na układzie pokazywania wpisów blogowych czy wyborze kategorii wpisów do pokazania w specjalnie wyznaczonym miejscu kończąc.

Aby dostać się do sekcji personalizacjinależy wejść do zakładki “Personalizacja”, która znajduje się w zbiorze zakładek “Wygląd”.

Omówienie sekcji personalizacji

Po wejściu do zakładki “Personalizacja” zobaczymy dostępne opcje edycji naszej stronywraz z podglądem “na żywo”.

Tożsamość witryny

W zakładce “Tożsamość witryny” mamy możliwość edycji pól związanych z warstwą wizualną strony.

“Tożsamość witryny”:

  1. Umożliwia nam dodanie lub zmianę logotypu witryny.
  2. Umożliwia nam zmianę Tytułu witryny (tytuł witryny to tytuł jaki jest widoczny w wyszukiwarce np. Google). Edytując tytuł witryny edytujemy atrybut meta title.
  3. Umożliwia nam zmianę opisu witryny (opis witryny to opis jaki znajduje się w wyszukiwarce np. Google przy odnośniku do naszej strony). Edytując opis witryny edytujemy atrybut meta description.
  4. Umożliwia nam zmianę ikony witryny (favicon). Ikona witryny to obrazek, który znajduje się w otwartej karcie przeglądarki obok tytułu witryny.

Menu

W zakładce “Menu” mamy możliwość zarządzania elementami menu dostępnymi na naszej stronie. Zasada działania jest analogiczna jak w lekcji poświęconej zarządzaniem menu.

Widgety

W zakładce “Widgety” mamy możliwość zarządzania widgetami dostępnymi na naszej stronie. Zasada działania jest analogiczna jak w lekcji poświęconej zarządzania widgetami.

Ustawienia strony głównej

W tej sekcji mamy możliwość wyboru jakim rodzajem stronyma być strona główna:

  • Twoje najnowsze wpisy – ta kontrolka włącza nam opcję archiwum dla strony głównej – na stronie głównej mamy pokazane wszystkie wpisy z podziałem na strony(paginację).
  • Statyczna strona – włączenie tej kontrolki sprawia, że nasza strona główna zachowuje się jak zwykła statyczna strona – wyświetla tylko treść jaką do niej wprowadzimy.

Dodatkowy CSS

W tej sekcji mamy możliwość nadpisania stylów dla aktualnie dodanego motywu i wtyczek.

Theme options

Przedstawione wyżej opcje personalizacji witryny stanowią wersję podstawową, jednak niektóre szablony dodają niestandardowe możliwości personalizacjimotywu. Przykładem tutaj może być nasz autorski szablon “Misrem”, który udostępnia opcje takie jak: zmiana wyświetlania listy wpisów, czy wybór promowanych kategorii(wpisy z tą kategorią pojawią się w najlepiej widocznych miejscach).

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Mateusz Grzybowski
O autorze
To on całymi dniami tworzy jakieś szlaczki, z których wychodzą później strony, czy programy. W życiu kieruje się domeną "dziwne, u mnie działa...". Codziennie konwertuje kawę na kod - to pewnie przez niego w firmie kawa tak szybko schodzi ;) Po pracy lubi zajmować się pracą ;)