Jak wiadomo, każdy z nas musi pamiętać wiele loginów i haseł umożliwiających dostęp do różnych serwisów. A co się stanie kiedy zapomnimy hasła do logowania się w panelu WordPress? Nic się nie stanie! Wystarczy poniżej okna logowania kliknąć opcję „Nie pamiętasz hasła?”. Zaraz po tym ujrzymy taki widok:

Resetowanie hasła w WordPress

W pole “Nazwa użytkownika” wpisujemy adres email, którego użyliśmy podczas rejestracji, lub nazwę użytkownika (nick). Następnie klikamy „Zdobądź nowe hasło”.  Powinniśmy otrzymać następującą informację:

Informacja o zresetowaniu hasła w WordPress

Na podany przez nas adres email powinna przyjść wiadomość o treści:

Wiadomość resetująca hasło w WordPress

Po kliknięciu w link przeniesiemy się do strony logowania, na której wyświetli się okno do ustawienia nowego hasła.

Nowe hasło do konta – odzyskiwanie hasła, lub rejestracja

Po zresetowaniu hasła otrzymamy na podany przy rejestracji adres email link do ustawienia nowego hasła. Po kliknięciu linku powinniśmy zobaczyć okienko:

Ustalanie nowego hasła w WordPress

WordPress wygenerował dla nas automatycznie silne hasło. Możemy zostawić je bez zmian lub wpisać nowe. Bardzo ważne aby przy ustalaniu nowego hasła widniał napis “Silne”. To dzięki temu będziemy lepiej zabezpieczeni przed włamaniem się do naszego konta osób trzecich.

WordPress umożliwia także wprowadzenie “Słabego” hasła – jest to jednak niezalecony i robimy to na własną odpowiedzialność.

Słabe hasło w WordPress

Jak widać powyżej “Słabe” hasło musimy potwierdzić. W ;przypadku hasła określonego jako “Silne”  wystarczy jedynie kliknąć „Zapisz nowe hasło”. Od tej pory do zalogowania używamy już nowo ustalonego hasła.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.
Kategorie: