Na niektórych stronach opartych o WordPress można się zarejestrować. Dzięki temu użytkownicy mogą np. dokonać zakupu, komentować lub tworzyć treści. Strona w WordPress, na której można się zarejestrować posiada obok przycisku „Nie pamiętasz hasła?” przycisk „Zarejestruj się”.

Rejestracja na stronie z WordPress

Aby się zarejestrować klikamy “Zarejestruj się”, po czym pojawi się nam formularz rejestracji taki jak poniżej:

Formularz rejestracji na stronie z WordPress

W pole “Nazwa użytkownika” wpisujemy wybraną przez nas nazwę, którą chcemy posługiwać się w panelu, a w pole “Email” nasz adres mailowy, z którym chcemy mieć powiązane konto na danej stronie (będzie on służył np. do resetowania hasła). Jeżeli nasze dane są unikatowe (nikt nie wpisywał jeszcze takich danych) to pojawi się komunikat:

Koniec rejestracji w WordPress

Zgodnie z instrukcją logujemy się do naszego konta pocztowego, w którym powinna już widnieć wiadomość o takiej treści:

Wiadomość rejestracyjna na stronie z WordPress

Jak widać w treści wiadomości są zamieszczone: nasz nick, link do ustawienia hasła i link do logowania. Po kliknięciu w pierwszy z nich – „Link do ustawienia hasła” (czerwone napisy są dodane w celach informacyjnych i  nie zobaczymy ich w mailu) zostaniemy przekierowani do okna ustawiania nowego hasła, a gdy klikniemy w drugi link – „Link do logowania” zostaniemy przeniesieni do strony logowania.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.
Kategorie: