Ustawienia czytania

W tej zakładce mamy możliwość ustawienia

  • Typu strony głównej – ta opcja pozwala nam wybrać czy na stronie głównej stronyma wyświetlać się statyczna strona – którą możemy wybrać – czy też strona z najnowszymi wpisami. Jeśli wybraliśmy opcję statycznej strony to odblokowuje nam się opcja wybrania strony, która ma pełnić stronę główną oraz osobnej stronyodpowiedzialnej za wyświetlanie najnowszych wpisów.
  • Strony blogu wyświetlają maksymalnie – ta opcja konfiguruje maksymalną liczbę wpisów jaka będzie wyświetlana na stronie z wpisami. Jeśli będzie większa liczba wpisów niż ustawione maksimum to w wpisy zostaną podzielone na strony.
  • Kanały nowości wyświetlają ostatnie – ta opcja jest odpowiedzialna za maksymalną liczbę elementów jaka jest udostępniona kanałem RSS
  • W kanałach nowości wyświetlaj – ta opcja decyduje czy w kanałach RSS ma być wyświetlana cała treść wpisu czy też zajawka
  • Widoczność dla wyszukiwarek – ta opcja decyduje czy strona / blog ma być wyświetlany dla wyszukiwarek ( np. dla Google, Bing ). Jeśli opcja jest zaznaczona to strona będzie sygnalizować robotom wyszukiwarek, że nie chcemy pokazywać naszych treści światu.

 

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Mateusz Grzybowski
O autorze
To on całymi dniami tworzy jakieś szlaczki, z których wychodzą później strony, czy programy. W życiu kieruje się domeną "dziwne, u mnie działa...". Codziennie konwertuje kawę na kod - to pewnie przez niego w firmie kawa tak szybko schodzi ;) Po pracy lubi zajmować się pracą ;)