Ustawienia mediów

W tej zakładce mamy możliwość konfiguracji domyślnych miniatur, które generuje WordPress. Miniatury są podzielone na 3 rozmiary i podczas wysyłania plików na stronę to WordPress “w locie” generuje do przesłanego pliku miniatury jeśli dolna granica rozdzielczości jest większa od ustawionych ram generowanych miniatur. Dodatkowo mamy opcję do zaznaczenia czy chcemy aby miniatury były przycinane. Reszta wygenerowanych zdjęć jest domyślnie skalowana.

Czyli przesyłając plik graficzny o rozdzielczości 500 x 500px zostanie wygenerowana tylko miniatura o rozdzielczości 150 x 150px oraz obraz o średnich rozmiarach 300 x 300px

W tej zakładce mamy też możliwość zmiany domyślnego miejsca zapisu plików, które wysyłamy na serwer. Domyślnie pliki lądują w katalogu “wp-contents/uploads” i są przydzielane dalej do katalogów generowanych na podstawie dat czyli np. “wp-content/uploads/2018/04″ – Zdjęcie zostało wysłane w kwietniu 2018 roku.

Odznaczenie domyślnie zaznaczonej opcji wyłączy opcję grupowania plików po roku i miesiącu dodania i wszystkie zdjęcia będą znajdować się w katalogu “wp-contents/uploads”

 

 

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Mateusz Grzybowski
O autorze
To on całymi dniami tworzy jakieś szlaczki, z których wychodzą później strony, czy programy. W życiu kieruje się domeną "dziwne, u mnie działa...". Codziennie konwertuje kawę na kod - to pewnie przez niego w firmie kawa tak szybko schodzi ;) Po pracy lubi zajmować się pracą ;)