W tym artykule skupimy się na usuwaniu stron WordPress. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dodawać stronę WordPress, kliknij tutaj, a jeśli chcesz dowiedzieć się jak ją edytować przeczytaj o tym tutaj.

Przenoszenie do kosza

Żeby nieodwracalnie usunąć stronę w WordPress trzeba ją najpierw przenieść do kosza. Można zrobić to na trzy sposoby. Na początek należy przejść do widoku zawierającego wszystkie strony. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić przeczytaj nasz artykuł o edytowaniu stronw WordPress.

1. Kiedy już widzimy podstronę z wylistowanymi wszystkimi stronami dostępnymi w naszej witrynie, najeżdżamy myszką na stronę, którą chcemy przenieść do kosza i klikamy w przycisk “Do kosza”. Strona zostanie przeniesiona do kosza, a powyżej zobaczymy komunikat potwierdzający wraz z przyciskiem “Cofnij”, którym możemy anulować wykonaną akcję (strona wróci na listę stron). Zobacz zrzut ekranu poniżej.

2. Za pomocą narzędzia “Masowe działania” możemy przenieść do kosza kilka stron jednocześnie. Żeby to zrobić należy zaznaczyć strony, które chcemy usunąć. Z rozwijanej listy “Masowe działania” należy wybrać “Przenieś do kosza” i nacisnąć “Zastosuj”obok. Możemy również przenieść wszystkie strony do kosza. W tym celu wystarczy zaznaczyć kratkę zaraz pod rozwijaną listą “Masowe działania”, obok “Tytułu”.

3. Przechodzimy do widoku edycji strony, którą chcemy usuwać.  W bloku opublikuj, który znajduje się domyślnie z prawej stronyekranu na pasku bocznym u góry klikamy “Przenieś do kosza”. Pi przeniesieniu strony widzimy ekran widoku wszystkich stronz komunikatem i przyciskiem “Cofnij”.

Wszystkie trzy sposoby usuwania można zobaczyć na filmie poniżej.

Przywracanie usuniętych stron z kosza

Przy okazji przenoszenia strondo kosza poznaliśmy metodę ich przywracania. Niestety w sposób jak powyżej możemy to zrobić jedynie bezpośrednio po operacji przeniesienia do kosza. Jeżeli chcemy przywrócić nieusuniętą ostatecznie stronę z kosza musimy go edytować. Gdy jesteśmy już w koszu możemy przywrócić stronę klikając “Przywróć”– przycisk pojawi się po najechaniu na nazwę stronydo przywrócenia. Podobnie jak z usuwaniem, możemy przywracać strony masowo wybierając z rozwijanej listy “Masowych działań” “Przywróć”i klikając zastosuj. Wszystko zostało przedstawione na filmie poniżej.

Ostateczne usuwanie stron

Strony przeniesione do kosza nie są usunięte. Wciąż można je przywrócić. Jeżeli jednak chcemy ostatecznie się ich pozbyć musimy przejść do kosza. Podobnie jak przy przywracaniu – żeby ostatecznie usunąć stronę trzeba na nią najechać i nacisnąć “Usuń na zawsze”. Strona zostanie nieodwracalnie usunięta. Możemy również usunąć kilka lub wszystkie widoczne stronyna raz za pomocą znanego nam narzędzia “Masowe działania”, wybierając z rozwijanej listy “Usuń na zawsze”. Po zatwierdzeniu usunięcia strony jest to nieodwracalne.

Opisane operacje zostały przedstawione na filmie poniżej.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Arkadiusz Wawrzyniak
O autorze
Zajmuje się tworzeniem frontendu i kodowaniem motywów Wordpressowych. Kiedy coś nie działa wciąż krzyczy "wciśnij control F5"! W wolnych chwilach lubi oglądać dobre filmy i grać w gry planszowe.