Aby edytować już dodany do wpisu obrazek klikamy w niego po czym pojawi nam się dodatkowe menu tuż nad obrazkiem.

Menu, które pojawiło się nad zdjęciem pozwala nam ustawić oblewanie zdjęcia tekstem z różnych stron, a także edycję oraz usunięcie zdjęcia. My zajmiemy się teraz edycją, a właściwie edycją zaawansowaną. Po kliknięciu ikonki przenoszącej nas do edycji zdjęcia pokaże nam się okienko dotyczące szczegółów obrazka (takie jak poniżej.

Poza podstawowymi możliwościami edycji pojawiła się opcja umożliwiająca wprowadzenie ustawień zaawansowanych. Po kliknięciu w nią pojawią się dodatkowe parametry.

Jest to menuszczególnie ważne jeżeli chodzi o pozycjonowanie naszej strony. Do edycji tych opcji pomocna okaże się chociaż podstawowa znajomość HTML i CSS.

Tytuł obrazka to tekst, który wyświetli się po najechaniu na obrazek.

Klasa css to jeden z atrybutów tagów HTML, który ułatwia projektowanie wyglądu stron. Jeżeli znamy CSS i znamy jakąś klasę, która znajduje się w arkuszu stylów na naszej stronie (albo sami ją dopisaliśmy w odpowiednim miejscu) możemy zmienić sposób wyświetlania naszego obrazka. Dla chętnych, jeżeli ktoś chcę przetestować tą opcję istnieją w WordPress 3 klasy obowiązkowe zmieniające wyrównanie obrazka: alignright (wyrównanie do prawej), alignleft (wyrównanie do lewej), aligncenter (wyróżnianie do środka). Po dodaniu jednej z tych klas w to pole i zaktualizowaniu obrazek, który aktualizowaliśmy powinien być od teraz wyrównany w odpowiedni sposób w stosunku do tekstu. Nie jest to optymalna opcja wyrównywania położenia obrazków, a jedynie przykład ilustrujący działanie tej opcji.

Otwórz odnośnik w nowej zakładce – jeżeli ta opcja jest zaznaczona, to link przypisany do obrazka otworzy się w nowej karcie naszej przeglądarki (bądź oknie w przypadku starszych przeglądarek). Jeżeli jest odznaczona to link otworzy się w obecnej karcie bądź oknie naszej przeglądarki.

Relacja (XFN) – określają relacje wiążące autora obrazka z linkowanym adresem, to zagadnienie ważne przy pozycjonowaniu naszej strony.

Klasa css odnośnika – podobnie jak klasa css obrazka, z tym, że jest to klasa przypisana do odnośnika, czyli tagu “a”, którym otoczony jest obrazek, jeżeli nasz obrazek jest odnośnikiem.

 

W okienku “Szczegóły obrazka” poza poza ustawianiem parametrów i zaawansowaną edycją mamy coś takiego jak “Edytuj oryginał”.

Po kliknięciu tej opcji pojawia się nam okienko w którym  możemy przyciąć obrazek, obrócić go w każdą stronę, skalować i przycinać.

Ponadto poniżej znajdują się również ustawienia miniatury. Możemy zdecydować czy zmiany jakie wprowadziliśmy w konkretnym obrazku mają zostać zastosowane do:

  • “Wszystkie rodzaje obrazka”
  • “Miniatura”
  • “Wszystkie rozmiary poza miniaturą”

Poniżej przedstawiam film, w którym krok po kroku można zobaczyć gdzie dokładnie znajdują się opcje edycji zdjęć.

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Ola Winiszewska
O autorze
Tak zwana "Pani od SEO". Próbuje nam wmówić, że zna samego Wujka Google, który zdradził jej wszystkie sekrety dotyczące jego algorytmu. To dzięki niej na strony i blogi naszych klientów regularnie wędrują świetne teksty. W trakcie pracy wciąż podśpiewuje "Internety robię Imponuje Tobie!". Po pracy zamienia się w YouTuberkę Fryzjerkę oraz kochającą Mamę :)
Kategorie: