Tym razem zajmiemy się zarządzaniem mediami. Do dzieła!

Media to wszystkie zdjęcia/obrazki/filmy/pdf które wrzucamy na stronę. Aby przejść do zakładki media wystarczy najechać myszką w menu po lewej stronie na “Media” po czym pokaże nam się podmenuz opcjami “Bibliotek” i “Dodaj nowe”. Na początek zajmiemy się dodawaniem plików.

Dodajemy nowe media

Aby dodać do strony nowe medium, np. zdjęcie wystarczy postępować według powyższych wskazówek i wybrać opcję “Dodaj nowe”. Zostaniemy wtedy przekierowani na stronę, na której możemy dokonać wyboru plików w dwojaki sposób.

Możemy kliknąć w opcję “Dodaj nowe”. Otworzy nam się okienko, w którym wybieramy folder z którego chcemy przesłać pliki. Wybieramy odpowiednie pliki i klikamy “Otwórz”. Po chwili pod polem do dodawania mediów pojawi się lista załadowanych na serwer plików.

Mamy też drugą opcję. Wyszukujemy odpowiednich zdjęć na naszym komputerze, zaznaczamy  i przeciągamy na pole “Upuść pliki nad tym polem”. Wybierzcie sposób, który jest dla Was wygodniejszy.

Zarządzanie biblioteką mediów

Aby wejść do biblioteki mediów, postępujemy podobnie jak w poprzednim wypadku czyli wybieramy “Media” a później “Biblioteka”.

Po chwili zostaniemy przeniesieni na stronę, na której zobaczymy wszystkie dodawane przez nas pliki w formie kafelków.

Z poziomu biblioteki mediówmożemy zarządzać wszystkimi dodanymi plikami. Jak to zrobić? Nic prostszego! Wybieramy interesujący nas plik i klikamy na niego. Pokaże nam się po chwili okienko, w którym możemy edytować obrazek, zmienić jego tytuł, etykietę, dodać alternatywny tekst i opis. Możemy także usunąć plik.

Wszystkie zmienione informacje automatycznie zostają zapisane. Po dokonaniu zmian wystarczy w prawym głównym rogu okienka przycisnąć krzyżyk.

Poniżej zamieszczam prezentację wideo pokazującą wszystko krok po kroku 🙂

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Ola Winiszewska
O autorze
Tak zwana "Pani od SEO". Próbuje nam wmówić, że zna samego Wujka Google, który zdradził jej wszystkie sekrety dotyczące jego algorytmu. To dzięki niej na strony i blogi naszych klientów regularnie wędrują świetne teksty. W trakcie pracy wciąż podśpiewuje "Internety robię Imponuje Tobie!". Po pracy zamienia się w YouTuberkę Fryzjerkę oraz kochającą Mamę :)
Kategorie: