Zmiana wyglądu czy też motywu w systemie WordPress przebiega w paru kliknięciach ale zanim zaczniemy zrobimy mały Before/After na przykładzie zmiany motywu.

Tak wygląda obecnie nasza testowa strona z włączonym motywem “Twenty Fifteen”.

A teraz rozpocznijmy zmianę wyglądu.

Pierwsze co musicie zrobić to zalogować się do panelu (logowanie do panelu WordPressa poruszaliśmy we wcześniejszym wpisie).

Po zalogowaniu ujrzycie stronę startową albo też Kokpit. Aby zmienić motyw należy przejść do zakładki “Motywy” (2.), która znajduje się w sekcji “Wygląd” (1.)

Po przejściu do zakładki “Motywy” ujrzycie dostępne motywy lub motyw. Jeśli zainstalowany jest tylko jeden motyw to zostanie on pokazany na całej szerokości dostępnego ekranu wraz ze wszystkimi informacjami o nim (tj. Autor, wersja, informacje o aktualizacji ).

Aby dodać nowy motyw należy w kliknąć “Dodaj nowy”. Pokaże się wtedy ekran szukania i wybierania motywu.

Filtrowanie motywów

Filtrowanie motywów odbywa się po wybraniu ikonki “Filtruj wyniki” i wybraniu odpowiednich dla nas właściwości. Oczywiście po wybraniu odpowiednich właściwości należy kliknąć przycisk “Zastosuj filtry”.

Jeśli nie wiemy czego szukamy to jest to opcja na znalezienie ciekawych szablonów/motywówale niestety filtry nie działają w sposób idealny i twórcy motywównajczęściej zaznaczają wspieranie wszystkich dostępnych opcji, byle tylko znaleźć się w każdym wyniku wyszukiwania.

Przesłanie własnej paczki motywu

Drugą opcją jest przesłanie własnej paczki motywu. Najczęściej takie paczki pozyskujemy od osób trzecich, także nie będę rozwodził się jak taką paczkę zdobyć.

Natomiast instalacja motywu z takiej paczki wygląda następująco:

Klikamy (1) “Wyślij motyw na serwer” po czym rozwinie się okno dialogowe z formularzem wgrywania pliku. Klikamy (2) “Wybierz plik” i wybieramy paczkę instalacyjną (najczęściej w formacie .zip) z naszego dysku na komputerze. Po wskazaniu pliku klikamy “Zainstaluj teraz” i wszystko jest gotowe!

Szukanie motywów

Trzecią opcją wybrania motywu jest jego wyszukanie z paska szukania. Jest to nieco trudniejsze ponieważ musimy znać nazwę motywu, którego szukamy.

W tym przykładzie wyszukamy motyw o nazwę “Misrem” naszego autorstwa.

Po wpisaniu nazwy “Misrem” i wciśnięciu klawisza ENTER zostanie wyszukany szablon bądź szablony.

Aby zainstalować i włączyć wybieramy kolejno “Zainstaluj”, a po instalacji ten sam przycisk zmieni nazwę na “Włącz”. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do ekranu wyboru motywów.

Efekt końcowy

Po przejściu do naszej strony ujrzymy działający już nowo wybrany motyw.

Wyglądaj lepiej od poprzedniego, prawda?

 

Wróć do poprzedniej strony
Autor:
Mateusz Grzybowski
O autorze
To on całymi dniami tworzy jakieś szlaczki, z których wychodzą później strony, czy programy. W życiu kieruje się domeną "dziwne, u mnie działa...". Codziennie konwertuje kawę na kod - to pewnie przez niego w firmie kawa tak szybko schodzi ;) Po pracy lubi zajmować się pracą ;)